Julita Orankiewicz w finale LVI Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego im. prof. A. Swinarskiego!

Julita Orankiewicz jest jedną z 60 osób z całej Polski, jedyną z Włocławka i pierwszą z Długosza, która zakwalifikowała się do finału LVI Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego im. prof. Antoniego Swinarskiego organizowanego przez Wydział Chemii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Etap rejonowy tego konkursu odbył się 14 grudnia między innymi w ZSK, ale dopiero po niemal pięciu tygodniach poznaliśmy jego wyniki. Uczniowie rozwiązywali zadania ze wszystkich dziedzin chemii, a konkurs stał na wysokim poziomie.

Julita jest jedyną osobą z Włocławka zakwalifikowaną do finału LVI Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego im. prof. A. Swinarskiego. W zawodach finałowych udział wezmą także uczniowie z Torunia, Gdańska, Szczecina, Bydgoszczy, Łowicza, Wrocławia, Zielonej Góry, Koszalina, Kielc, Warszawy, Elbląga, Łomży i Olsztyna. Finał odbędzie się w sobotę, 14 marca, na Wydziale Chemii UMK w Toruniu i będzie składał się z teoretycznej części pisemnej i praktycznej części laboratoryjnej dotyczącej analizy jakościowej prostych anionów i kationów.

Konrad Trokowski

Skip to content