Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Prawie

Już po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Prawie. Organizatorem olimpiady jest II Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Toniego Halika w Ostrołęce. Do etapu wojewódzkiego, jako jedyne z Włocławka,  zakwalifikowały się Aleksandra Pikulska oraz Wiktoria Więckowska – tegoroczne maturzystki.

Zmagania na poziomie wojewódzkim miały miejsce 29 lutego 2020 roku. W pierwszej części etapu wojewódzkiego uczestnicy przystąpili do testu ze znajomości prawa oraz zasad konstytucjonalizmu. Do kolejnej części zakwalifikowało się 12 osób z województwa kujawsko-pomorskiego, w tym nasza uczennica Aleksandra Pikulska. Zadaniem uczestników było napisanie wypracowania na wskazany  przez komisję temat.

Udział w olimpiadzie był niewątpliwie cennym doświadczeniem. Pozwolił przede wszystkim na usystematyzowanie wiedzy z dziedziny prawa, zwłaszcza przed zbliżającą się wielkimi krokami maturą z wiedzy o społeczeństwie.

Katarzyna Kwiatkowska

Skip to content