Licealiści Długosza zdominowali wiosenną sesję “Olimpusa” z chemii!

Czworo zwycięzców, dwoje laureatów drugiego miejsca, jeden laureat miejsca trzeciego i łącznie dziesięcioro laureatów – to dorobek uczniów Długosza po sesji wiosennej Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej “Olimpus” z chemii. Zwycięzcy konkursu popełnili zaledwie siedem błędów oceniając łącznie 120 odpowiedzi.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną kraju, sesja wiosenna Ogólnopolskiej Olimpiady “Olimpus” w całości odbyła się zdalnie. Test konkursowy składał się z trzydziestu pytań, do których podano po cztery odpowiedzi. Zadaniem uczestników była ocena stopnia ich adekwatności i zaznaczenie tylko tych prawidłowych. Za każdą poprawną ocenę, uczeń otrzymywał jeden punkt, a za błędną – tracił punkt. Przed startem konkursu każdy uczestnik miał na koncie 120 punktów, zatem maksymalnie można było uzyskać 240 punktów, a minimalny rezultat to zero.

Zwycięzcy tego konkursu, wśród których znalazło się czworo długoszaków, uzbierali 226 punktów, co oznacza, że popełnili tylko po siedem błędów.

Oto lista wszystkich licealistów Długosza, którzy w sesji wiosennej Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej “Olimpus” z chemii zdobyli tytuły laureatów:
1. miejsce – Aleksandra Wróbel (1A), Patrycja Chlaściak (1A), Kornel Weber (1A), Michał Porębski (1A)
2. miejsce – Anna Antosik (1A), Piotr Sikorski (1A)
3. miejsce – Krystian Koziński (1A)
9. miejsce – Alicja Skibowska (1C)
10. miejsce – Wiktor Król (1C)
12. miejsce – Michał Śmigielski (1C)

Opiekunem merytorycznym wszystkich laureatów jest autor tego tekstu.

Konrad Trokowski

Skip to content