Egzamin maturalny z języka angielskiego – dzień trzeci egzaminów

Środa, 10 maja to trzeci dzień egzaminacyjnych zmagań. Absolwenci Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Katolickich we Włocławku – podobnie jak maturzyści w całej Polsce –  przystąpili do egzaminu z języka angielskiego. 

Na poziomie podstawowym egzamin  ten jest obowiązkowy dla wszystkich zdających i trwa 120 minut. Najpierw trzeba wysłuchać nagrania, a następnie rozwiązać na tej podstawie test. W drugiej części maturzyści muszą wykazać się umiejętnością czytania ze zrozumieniem. W ostatniej zaś części sami tworzą krótki tekst.  

O godz. 14:00 rozpoczął się egzamin na poziomie rozszerzonym, który potrwa 150 minut.

W tym tygodniu to koniec maturalnych zmagań. Maturzyści mają obowiązek podejść jeszcze do jednego egzaminu na poziomie rozszerzonym.

Aleksandra Madajczyk-pedagog szkolny

Myślę, że dzisiejsza matura z języka angielskiego na poziomie podstawowym nie była trudna. Zadania nie sprawiały większego problemu. Teraz zostało tylko czekać na wyniki, które powinny być satysfakcjonujące.

Agata Brzezińska, III B LO

Skip to content