Długosz w Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości!

Uczniowie Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza już od wielu lat biorą udział w ogólnopolskiej olimpiadzie “Zwolnieni z teorii”. Realizując projekty społeczne o różnej tematyce, licealiści zdobywają doświadczenie, przełamują swoje bariery oraz uczą się umiejętności potrzebnych w przyszłości, za co nagradzani są certyfikatami.

W parze z indywidualnymi nagrodami i zespołowym trudem, trzy lata temu fundacja Social Wolves postanowiła zacząć publikować Ranking Szkół Kompetencji Przyszłości. Jest to ranking szkół, których uczniowie wzięli udział w olimpiadzie. Po raz trzeci nasza szkoła, dzięki zaangażowaniu grup projektowych, uplasowała się bardzo wysoko w niniejszym rankingu, zajmując 20. miejsce w kraju, a drugie we Włocławku i całym województwie kujawsko – pomorskim. Sukces tym większy, że w tegorocznym rankingu znalazło się aż 289 szkół z całego kraju.

Bardzo wysokie miejsce szkoły to z pewnością ogromna zasługa wszystkich zaangażowanych licealistów i licealistek z naszej szkoły. W tym roku cztery projekty miały swój wkład w odniesiony sukces: SMILE – problemy młodzieży z samoakceptacją i samooceną, Projekt 2050 – troska o nasze środowisko i próba zmiany postaw na te przyjazne naszej planecie, wyHOWani– próba zacieśnienia relacji rodzice-dziecko poprzez warsztaty, aby pokazać jak spędzać kreatywnie czas ze swoimi pociechami, Help for pets – działania mające na celu poprawę warunków bytowych naszych czworonożnych przyjaciół.

To członkowie tych grup, mierząc się z wyzwaniami świata dorosłych, starali się zmienić swoje otoczenie na lepsze. To ich zaangażowanie, poświęcenie swojego czasu – i niejednokrotnie pieniędzy – a także ich talenty miały służyć walce o to by ich projekt zakończył się pomyślnie. Mogli oni zawsze liczyć na pomoc dyrekcji naszej szkoły oraz wszystkich pracowników, za co są z pewnością bardzo wdzięczni. Opiekunem wszystkich grup projektowych był pan Maciej Ziółkowski, który starał się służyć radą i doświadczeniem, aby projekty spełniły oczekiwania organizatorów olimpiady i samych uczestników.

W tym momencie chciałbym serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom olimpiady. To dzięki Wam po raz kolejny zobaczyłem jak wspaniałą młodzież ma nasza szkoła i jak ogromny potencjał w Was drzemie. Chciałbym też serdecznie podziękować dyrekcji szkoły, na czele z ks. dyrektorem Jackiem Kędzierskim, oraz wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za okazane wsparcie i wyrozumiałość przy realizacji projektów społecznych naszej kochanej młodzieży.

Maciej Ziółkowski

Skip to content