“Wzięli zamknęli mi klub” – #wybierz Długosza

Nasza szkoła to nie tylko dzwonki, lekcje, nauczyciele i budynek. To także nasze pasje, które czasami odkrywamy w nieoczekiwanym momencie. W tym jakże trudnym dla nas wszystkich okresie pandemii, to właśnie one często okazywały się ratunkiem.

W pewnym momencie w grupie uczniów, którzy cały rok angażowali się muzycznie w szkole, zrodził się pomysł nagrania w domowych warunkach coveru piosenki. Początkowo głównym celem miała być zabawa, zabicie czasu i zdobycie nowych doświadczeń. Później jednak postanowiliśmy połączyć przyjemne z pożytecznym i wykorzystać to co uda nam się stworzyć do promocji naszej szkoły. Zadanie okazało się niezwykle wymagające i nie tak proste jak mogłoby się wydawać. Spędziliśmy wiele godzin na rozmowach, wybieraniu piosenki, znalezieniu odpowiedniego sprzętu itd. Wybraliśmy utwór Kwiatu Jabłoni pt. “Wzięli zamknęli mi klub” – w dużej mierze ze względu na tekst, który w panującej sytuacji wydaje się być niezwykle trafny. Przedstawiliśmy pomysł Pani Paulinie Stężewskiej i Pani Anecie Wąsik- osobom odpowiedzialnym za rekrutację. Od razu okazało się, że możemy liczyć na pełne wsparcie. Po uzyskaniu aprobaty ze strony Dyrekcji, Wiktoria Miłkowska (1C), Szymon Morawski (1C), Cezary Kwiatkowski (1b) oraz Mikołaj Majchrzak (2C) zaczęli intensywnie działać. Poświęcali mnóstwo czasu i energii, aby dopracować każdy szczegół i wykonać cover najlepiej jak to możliwe. Efekt przekroczył nasze najśmielsze oczekiwania. Po nagraniu dźwięku pozostała jednak kwestia teledysku, który również okazał się ogromnym wyzwaniem. Całe to przedsięwzięcie wzięła na swoje barki p. Aneta Wąsik, która opracowała konspekt teledysku oraz zajęła się jego realizacją w niełatwych warunkach plenerowych.

Dzięki pomocy Pani Pauliny Stężewskiej, Pani Anety Wąsik oraz Pana Kaspra Walczykowskiego udało nam się zamknąć projekt w zaskakująco szybkim tempie. Jesteśmy niesamowicie dumni, że pomimo trudnych warunków udało nam się osiągnąć cel.

Zuzanna Konieczna, p. Paulina Stężewska, p. Aneta Wąsik

Skip to content