Długoszak autorem książek podróżniczych

Październik jest Miesiącem Bibliotek Szkolnych, jednak, ze względu na pandemię koronawirusa i nie tylko… w tym roku obchody będą inne, głównie w wymiarze wirtualnym.

Dziś mam dla Was niezwykły smaczek, otóż, dwie, wspaniałe książki podróżnicze z dedykacją „Dla Nauczycieli i Uczniów Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza” przysłał nam we wrześniu ich autor – Paweł Skiba. W dołączonym do przesyłki liście napisał: „Droga Szkoło, nazywam się Paweł Skiba i jestem Twoim absolwentem. Świętuję obecnie premierę drugiej książki podróżniczej mojego autorstwa pt. Indie- podróże egzotyczne dla kobiet (i mężczyzn) wydanej we współpracy z Wojciechem Cejrowskim. Edukacja w gimnazjum im. ks. Jana Długosza bez wątpienia przyczyniła się do zbudowania motywacji i umiejętności, które po wielu latach pozwoliły mi na realizację podróżniczych marzeń, a w konsekwencji także wydania wspomnianych książek. Będę zaszczycony, jeśli załączone egzemplarze zasilą kolekcję szkolnej biblioteki. Z poważaniem, Paweł Skiba”

Pan Paweł jest absolwentem pierwszego rocznika gimnazjum Długosza po reaktywacji szkoły.  Był uczniem klasy III d,  której wychowawczynią była p. Joanna Wędołowska. Można zatrzymać się w Galerii Gimnazjum Długosza przy roczniku 2003/2004  i odszukać ucznia Pawła Skibę, porównując ze zdjęciem ze strony internetowej http://pawel-skiba.com bądź z okładki książek.

Tajlandia. Dwa spełnione marzenia  wydana w 2017 r., to pierwsza książka pana Pawła, opisująca jego pierwszą egzotyczną podróż, którą odbył w 2014 r., wraz z jej wszelkimi „atrakcjami”.

Indie. Podróże egzotyczne dla kobiet (i mężczyzn), to książka, w której autor dzieli się wrażeniami z bardzo ryzykownego przedsięwzięcia, jakim była wyprawa do Indii w towarzystwie dwóch urodziwych Polek w roku 2016. Obie pozycje wydane zostały w serii Biblioteka Poznaj Świat Wydawnictwa Bernardinum, tego samego, które wydaje książki Wojciecha Cejrowskiego. Szata graficzna tej podróżniczej literatury jest charakterystyczna, przyciąga uwagę kolorami znakomitych zdjęć, dobrym papierem i optymalnym do czytania drukiem i układem tekstu.

To właśnie takie książki zabierają nas w podróż do egzotycznych krajów w czasie, kiedy nie możemy nigdzie pojechać.

Serdecznie polecam.

Sławomira Lewandowska

Skip to content