Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych w świetlicy

Biblioteka nie jest po to, by była w paki pozamykana albo
do ozdoby służąca, jest po to by była powszechnie użytkowana.

Joachim Lelewel

Świetlica szkolna zorganizowała kilka konkursów z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Były to: konkurs fotograficzny ,, Jesień z książką”, “Książka w słoiku”, a także “Laurka dla biblioteki” oraz konkurs na plakat promujący czytelnictwo i na  najciekawszą zakładkę do książki.

Na całym świecie październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek   w życiu szkoły. W tym roku  będziemy świętować pod hasłem: „Z książką Ci do twarzy”.

Oto wyniki:

Konkurs fotograficzny “Jesień z książką”

 • 1 miejsce – Robaczewska Wiktoria kl. Ib LO
 • 2 miejsce – Wróbel Aleksandra kl. IIA LO
 • 3 miejsce – Bartosz Macieja kl. 8b SP

“Książka w słoiku”

 • 1 miejsce – Zofia Hasiuk kl. 6a SP
 • 2 miejsce – Patrycja Chlaściak kl. IIA LO
 • 3 miejsce  – Sylwia Macieja kl. IIC LO

Laurka dla biblioteki

 1. Zofia Hasiuk kl. 6a SP
 2. Klaudia Wilińska kl. IID LO
 3. Oliwia Karasiewicz. 6b SP

Plakat promujący czytelnictwo

 • 1 miejsce – Jakub Nowacki klasa 7b SP
 • 2 miejsce  -Zofia Hasiuk kl. 6a SP
 • 3 miejsce  – Sylwia Macieja kl. IIC LO

Zakładka do książki

 • 1 miejsce – Antonina Kaczorowska kl. 6b SP
 • 2 miejsce – Lena Wolska kl. 6b SP
 • 3 miejsce  -Nadia Martyka kl. 6b SP

Kornel Makuszyński powiedział: „Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, który puste życie napełnia światłem, a puste serca wzruszeniem.” Niech ta myśl towarzyszy Wam podczas nauki w szkole i w domach.

Paulina Iwańska

 

Skip to content