Wysokie pozycje licealistów Długosza w XXVIII Pomorskim Konkursie Chemicznym klas I liceum

Ze względu na obowiązujące od marca ograniczenia w funkcjonowaniu placówek oświatowych, dopiero 23 października odbył się zaległy XXVIII Pomorski Konkurs Chemiczny klas I liceum, w którym mogli wziąć udział uczniowie zarówno pierwszych, jak i drugich klas pięciu szkół średnich z województwa kujawsko-pomorskiego. Wśród placówek, których uczniowie uczestniczą w tych zmaganiach, znalazło się także nasze liceum. Dwoje spośród naszych reprezentantów zajęło ex aequo pierwsze miejsca, a troje – ex aequo drugie lokaty.

Tegoroczny XXVIII Pomorski Konkurs Chemiczny klas I liceum organizowany był przez legendarnego Alojzego Markwitana – nauczyciela VI LO im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich z Bydgoszczy. Udział w konkursie wzięło aż 41 pierwszoklasistów reprezentujących I LO im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu, II LO im. Marii Konopnickiej w Inowrocławiu, Collegium Salesianum w Bydgoszczy i Zespół Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku.

Siedmioro spośród uczestników uzyskało wynik maksymalny, w tym dwoje naszych uczniów: Alicja Skibowska (2C) i Piotr Sikorski (2A). Kolejnych czworo uczniów straciło tylko jeden punkt, a wśród nich znajduje się trójka Długoszaków: Krystian Koziński (2A), Mateusz Lisiak (2C) i Michał Śmigielski (2C). Ze względu na obowiązujące ograniczenia, wręczenie dyplomów i nagród zostało odroczone w czasie, lecz odbędzie się tak szybko, jak to tylko będzie możliwe.

Konrad Trokowski

Skip to content