Charytatywne I Mistrzostwa ZSK w CS:GO zakończone sukcesem!

W naszej szkole istnieje tradycja organizowania międzyklasowych zawodów sportowych w grach drużynowych. W związku z panującymi obostrzeniami, postanowiliśmy rywalizację wprowadzić na nowy poziom i przenieść ją do świata wirtualnego. Tak zrodził się pomysł zorganizowania I Mistrzostw ZSK w Counter-Strike: Global Offensive.

Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) to na pozór zwykła strzelanka, jednak umieszczona w odpowiednich, twardych i ustalonych regułach, zebranych w formie czytelnego regulaminu gry, stanowi niezwykle cenny środek pracy nad sobą i swoim charakterem. Jest to rozgrywka drużynowa, dlatego nawet znakomita forma jednego zawodnika zwykle nie przekłada się na zwycięstwo zespołowe. Gra ta uczy zatem współpracy w grupie, sztuki kompromisu, wzajemnego zrozumienia i wypracowania najlepszego możliwego wyjścia z sytuacji korzystnego dla drużyny, a nie dla jednostki. Reguły gry pozwalają trenować samodyscyplinę, koncentrację na celu, optymalizację własnych działań i cierpliwość, zwłaszcza w kontekście podejmowania decyzji strategicznych.

Wiceprzewodniczący Samorządu Uczniowskiego Liceum – Piotr Sikorski (2A), po uzyskaniu akceptacji opiekuna SUL – pana Konrada Trokowskiego oraz dyrektora ZSK – ks. dra Jacka Kędzierskiego, wprowadził w życie swój pomysł organizacji I Mistrzostw ZSK w Counter-Strike: Global Offensive. Idea została pozytywnie odebrana przez uczniów, dlatego w turnieju wystartowało siedem drużyn po pięciu zawodników każda. Ustalono, że zagramy w formule “Ligi”, czyli najpierw rozegramy sezon regularny systemem “każdy z każdym” na jednej mapie. Na podstawie wyników meczów powstała tabela, a cztery najlepsze drużyny awansowały do fazy pucharowej rozgrywanej do dwóch wygranych plansz. Po zaciętych pojedynkach, mistrzem została drużyna pod nazwą “Bajkowa Piątka”, która pokonała w finale “Scuba Golems”.

Samorząd Uczniowski Liceum opłacił serwer i sfinansował nagrody, dlatego uczestnicy nie wnosili opłaty startowej. Nagrodami były talony na grupowe wyjście na pizzę w kwocie 60 zł dla zwycięzców i 40 zł dla finalistów. Kapitanowie obu drużyn ustalili jednak, że całkowita kwota nagród zostanie przekazana na cele charytatywne: leczenie Neli z naszego przedszkola oraz wsparcie rodziny jednego z uczniów, którego tata walczy z nowotworem.

Turniej przede wszystkim miał na celu dobrą zabawę, jednak po wypowiedziach uczestników można wywnioskować, że stanowił integrację pomiędzy “esportowcami” z Długosza oraz był pewnego rodzaju odskocznią od monotonnego życia w domowej izolacji. Gracze wskazywali na brak interakcji z przeciwnikami, co byłoby możliwe na turnieju LANowym. Zachęca nas to do przygotowania kolejnego wydarzenia, ale dopiero wówczas, gdy będziemy mogli się wszyscy spotkać w szkole. Kto nie chciałby przenieść się na trawiaste boiska czy parkiety koszykarskie, aby rywalizować z przedstawicielami innych klas i walczyć o zwycięstwo?

Do zobaczenia wkrótce…

Skład zwycięskiej drużyny “Bajkowa Piątka”: Piotr Sikorski, Maciej Bartczak, Michał Porębski, Jakub Jaroszewski i Robert Morzycki

Skład finalistów ze “Scuba Golems”: Kacper Czaplicki, Hubert Giers, Patryk Malinowski, Wiktor Rosiński i Szymon Rosół

Piotr Sikorski (2A)
Konrad Trokowski (opiekun SUL)

Skip to content