Pierwszy numer nowej gazetki szkolnej – NeoWICI

Oddajemy w Wasze ręce pierwszy numer nowej gazetki szkolnej – NeoWICI. Jej nazwa nawiązuje do wydawanego w okresie międzywojennym pisma, które poświęcone było osiągnięciom i twórczości uczącej się tu wówczas młodzieży. Forma okazjonalnika daje nam swobodę działania i zapewnia możliwość spokojnej pracy nad kolejnymi numerami. W naszym założeniu, NeoWICI mają połączyć tradycję z dobrze pojętą nowoczesnością, aby pamiętając o przeszłości, budować przyszłość.

W pierwszym numerze NeoWICI, pani wicedyrektor Sławomira Lewandowska zaprezentowała inauguracyjny odcinek swojego cyklu artykułów poświęconych savoire vivre, a pan Konad Trokowski podzielił się z Wami swoimi przemyśleniami o trudnej rzeczywistości, w której przyszło nam żyć. W rubryce “Poznajmy się…” przedstawiamy sylwetkę jednego z najbardziej lubianych naszych nauczycieli – pana Piotra Chodoły.

Drugą stronę naszej gazetki w całości poświęciliśmy Dominikowi Cyrankowskiemu – uczniowi klasy 2A liceum i zdobywcy już trzeciego medalu rangi Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce.

Naszym marzeniem jest, aby w przyszłości gazetka w całości redagowana była przez Uczniów. Chcemy prezentować sylwetki i dzieła utalentowanych Długoszaków, których znajdziemy przecież w każdym roczniku.

Serdecznie zapraszamy chętnych Uczniów do współpracy przy tworzeniu kolejnych numerów gazetki. Nie trzeba mieć żadnych zdolności ani doświadczenia, a jedynie wykazywać szczere chęci i mieć głowę pełną pomysłów. Chętnych do współpracy przy gazetce szkolnej prosimy o bezpośredni kontakt z panem Konradem Trokowskim.

Plik do pobrania:

Skip to content