Adwent w czasach pandemii

W miniony sobotni wieczór rozpoczęliśmy wraz z całym Kościołem Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Już dziś wiemy, że ze względu na aktualną sytuację na świecie, ten nowy rok liturgiczny będzie zupełnie inny niż w latach ubiegłych – naznaczony izolacją, samotnością i lękiem. To co niezmienne, to wezwanie Jezusa do czuwania aby poprzez codzienne znaki odnaleźć Go na nowo.

Drodzy Długoszacy i sympatycy naszej szkoły!

Często słyszymy, że Adwent to wyjątkowy czas, w którym Bóg chce do nas mówić. Nie chodzi tutaj o to, że akurat w tym czasie mówi bardziej dobitnie, ale o to, że to my stwarzamy przestrzeń do słuchania Go. Do czynienia tej „przestrzeni dla Boga” zachęcamy Was jako Wasi księża.

U nas w kaplicy obserwujemy symbole Adwentu: wieniec, cztery świece i roratka. Za chwilę pierwsze roraty. Każdego dnia, sprawujemy Mszę świętą – tradycyjnie o 7:20, myślimy o Was i modlimy się za Was. Dajemy tym samym przestrzeń Bogu aby nas scalał jako wspólnotę szkolną. Prośmy zatem Boga abyśmy nauczyli się nawzajem miłować i przygotowali się na spotkanie z Nim twarzą w twarz.

Ks. Dyrektor Jacek Kędzierski
wraz z księżmi katechetami

 

Skip to content