Prymus Pomorza i Kujaw 2020/2021

Z prawdziwą satysfakcją informujemy, że sześcioro uczniów Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza zostało stypendystami projektu „Prymus Pomorza i Kujaw” na rok szkolny 2020/2021. Publiczną Szkołę Podstawową im. ks. Jana Długosza reprezentują w tym gronie Aleksandra Skowron z klasy 8 b oraz Marta Skupniewicz z klasy 7 a. Beneficjentami stypendium są też nasi licealiści: Marta Bychowska z klasy I a po SP oraz Krzysztof Ostrowski, Piotr Sikorski i Kornel Weber z klasy II A po gimnazjum.

Jak możemy przeczytać na stronie https://prymus.kujawsko-pomorskie.pl projekt „Prymus Pomorza i Kujaw” jest 7-letnim projektem stypendialnym skierowanym do uczniów klas 7-8 szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych zlokalizowanych w regionie kujawsko-pomorskim. Jego celem jest zwiększenie szans rozwoju edukacyjnego uczniów uzdolnionych w zakresie przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych, matematyki lub przedsiębiorczości. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i realizowany przez Departament Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu.

Naszym uzdolnionym Uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszego rozwijania talentów.

Sławomira Lewandowska

 

Skip to content