Długosz Srebrną Szkołą w rankingu „Perspektyw” 2021

Wczoraj poznaliśmy najlepsze licea ogólnokształcące i technika w Polsce. Po raz 23.  „Perspektywy” ogłosiły zwycięzców Rankingu Liceów i Techników Perspektywy. W roku 2021 to: XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie (najlepsze liceum) oraz Technikum Mechatroniczne nr 1 w ZSLiT nr 1 w Warszawie (najlepsze technikum). Jak czytamy na stronie internetowej „Perspektyw”: „W tegorocznym Rankingu wzięto pod uwagę dane 2186 liceów ogólnokształcących i 1743 techników, które spełniły tzw. kryterium wejścia: maturę w czerwcu 2020 r. zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej.(…) Głównymi adresatami Rankingu są uczniowie i ich rodzice, którzy muszą podjąć bardzo ważną decyzję dotyczącą wyboru dalszej ścieżki kształcenia. Ranking „Perspektyw” stanowi pomoc dla młodych ludzi w wyborze liceum lub technikum, które doprowadzi ich do studiów i ułatwi zdobycie wymarzonego zawodu. Kryteria Rankingu Liceów 2021 to: wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%) oraz sukcesy w olimpiadach (25%). Po raz kolejny w tej kategorii uwzględnione zostały osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych. Przygotowano również podrankingi wojewódzkie”.

W tegorocznym rankingu Publiczne LO im. ks. Jana Długosza we Włocławku zdobyło Srebrną Tarczę, plasując się na 274. miejscu, to wynik lepszy od zeszłorocznego o 273 miejsca. Jesteśmy na drugim miejscu we Włocławku za I LO im. Ziemi Kujawskiej, które znalazło się w tym roku na 178. pozycji w rankingu. Na trzecim miejscu w mieście jest III LO im. Marii Konopnickiej na 365. miejscu w rankingu.

Znaleźliśmy się także na miejscu 274. wśród 300 liceów w Rankingu Maturalnym Liceów Ogólnokształcących 2021, w którym I LO im. Ziemi Kujawskiej widnieje na pozycji 204.

W Rankingu Wojewódzkim znaleźliśmy się na wysokiej 13. pozycji, a nasi włocławscy konkurenci- LZK na miejscu 7. zaś LMK na miejscu 16.

Ranking pokazuje szkoły, w których warto się uczyć! Jest ważnym drogowskazem przy planowaniu dalszych etapów kształcenia. Srebrna Tarcza na wysokiej 274. pozycji w rankingu dla Publicznego Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Jana Długosza dowodzi, że warto uczyć się w „Długoszu”, a zatem zapraszamy!

S.L.

Skip to content