Jakub Prokopczyk z klasy 3A LO w kolejnym etapie Olimpiady Matematycznej!

Olimpiada Matematyczna złożona jest z trzech etapów. Pierwszy podzielony jest na trzy części, w których co miesiąc od października do grudnia należy rozwiązać przesyłane do szkoły zestawy zadań. Nie są to takie zadania jakie znacie z lekcji matematyki. Każde zadanie to dowód, którego nie znajdziemy ani w książkach, ani w internecie.

Po weryfikacji prac i przydzieleniu punktów przez komisję okręgową w Toruniu, najlepsi z najlepszych z terenu dwóch województw: Kujawsko – Pomorskiego oraz Warmińsko – Mazurskiego, mieli możliwość przystąpienia do drugiego etapu zawodów. Jakub Prokopczyk z klasy 3 A LO, jako jedna z 12 osób z dwóch województw, znalazł się w gronie tych najlepszych.

Etap Wojewódzki składał się z dwóch części. Dwa dni (piątek i sobota) od godziny 8:30 do 14:00 uczniowie zmagali się z zadaniowymi “dowodami”. Każdego dnia zawodnicy musieli zmierzyć się z trzema zadaniami, co wskazuje na trudność Olimpiady. Zastanówcie się, 5 godzin pracy i tylko 3 zadania, to może pobudzić naszą wyobraźnię. Podpowiem, że tylko jedna osoba skończyła przed czasem.

Dziś jest już po Olimpiadzie Matematycznej i nadszedł czas oczekiwania na wyniki. Z tego miejsca chciałam podziękować Jakubowi za olbrzymią pracę, którą włożył w przygotowanie się do Olimpiady Matematycznej (trzy lata pracy i prób), za fantastyczną współpracę i za ciągłe “łamanie głowy” nad zadaniami.

Joanna Karwowska

Skip to content