„Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła.”

11 lutego 2021 r. w naszej szkole obchodzony był Tłusty Czwartek, czyli dzień, który rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. Według tradycji w Polsce w ten dzień dozwolone jest objadanie się faworkami, pączkami i innego rodzaju słodkościami. Wychowawczynie świetlicy szkolnej na ten dzień przygotowały dzieciom coś specjalnego – zajęcia tematyczne związane z pączkami.
Dzieci z naszej świetlicy podczas zajęć miały okazję przygotować piękne, papierowe pączki, które każde z nich mogło ozdobić wedle swojego upodobania. Ponadto uczniowie bardzo zaciekle próbowali rozwiązać zagadki na kartach pracy. Pomysłów było wiele, a uczniowie efektem swoich prac zachwycili zarówno wychowawców, jak i swoich rówieśników. Fotorelację z pracy naszych uczniów, można zobaczyć na poniższych zdjęciach.

Natalia Jaworska

Skip to content