Jak radzić sobie ze stresem? – zajęcia dla maturzystów

29 stycznia w kl. III B, 12 lutego w klasie III A i 19 lutego w klasach III C Publicznego Liceum Ogólnokształcącego odbyły się we współpracy z wychowawcami klas zajęcia online z pedagogiem szkolnym – p. Aleksandrą Madajczyk.

Ich temat dotyczył radzenia sobie ze stresem. Uczniowie poznali źródła i rodzaje stresu oraz sposób w jaki działa on na organizm. Podczas zajęć licealiści poznali skuteczne metody przygotowania się do ważnych wydarzeń, w tym egzaminu maturalnego. Omówione zostały podstawowe techniki relaksacyjne oraz strategie radzenia sobie ze stresem.

W trudnych momentach szczególnie ważne jest wsparcie bliskich, zwłaszcza rozmowa. Pedagog szkolny przypomniał, że jest do dyspozycji wszystkich uczniów i zachęcił do korzystania z jego pomocy.

Aleksandra Madajczyk-pedagog szkolny

Skip to content