Próbna matura z Operonem w Długoszu

W dniach od 22 do 25 lutego nasi uczniowie klas 3 LO mieli okazję przystąpić do pierwszego ogólnopolskiego próbnego egzaminu maturalnego z „Operonem”. W związku z sytuacją pandemiczną obowiązywały szczególne zasady bezpieczeństwa. A oto co mówili niektórzy z nich po opuszczeniu sal egzaminacyjnych:

  • „Pierwszego dnia próbnych matur czułam ogromny stres, ale  gdy otrzymałam arkusz emocje opadły. Próbna matura pomogła uświadomić jaką część materiału należy powtórzyć. Miło było znów zasiąść w szkolnych ławach”.
  • „To były bardzo trudne cztery dni, jednak mogłam sprawdzić, co koniecznie muszę powtórzyć i które pojęcia wymagają utrwalenia. Miło wspominam spotkanie ze znajomymi i zaprzyjaźnionymi nauczycielami, szczególnie po tak długim czasie”.
  • „Sama nazwa wydawnictwa Operon niweluje uśmiech i radość, chociaż nie było aż tak źle. Nemesis szczególnie dla humanistów okazała się oczywiście matematyka. Była to pierwsza próbna matura w takiej formie i pokazała jak to wszystko wygląda i na czym jeszcze trzeba się mocniej skupić”.

Ze swojej strony pragnę dodać, że poruszenie na korytarzach i widok naszych wspaniałych – choć „zamaskowanych” uczniów wywołała wiele radości i nadziei na szybki powrót do normalności.

ks. Adam Zieliński

Skip to content