29. Bieg im. błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki we Włocławku

19 października 1984 roku zginął męczeńską śmiercią błogosławiony ksiądz Jerzy Popiełuszko. Kapłan porwany i bestialsko zamordowany przez funkcjonariuszy SB. Był duszpasterzem ludzi pracy, kapelanem warszawskiej Solidarności, obrońcą praw człowieka w PRL.

W kalendarzu włocławskich imprez sportowych ważne miejsce zajmuje Bieg im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki, który jest upamiętnieniem postawy tego niezwykłego człowieka.

W 29. Edycji Biegu, nie mogło zabraknąć reprezentacji społeczności Długosza; liczna grupa uczniów, a także kadry, oddała hołd Księdzu Jerzemu. Organizatorem uroczystości był Włocławski Klub Biegacza „Maratończyk” we współpracy z O. Damianem Koseckim, proboszczem Parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej we Włocławku. Organizatorzy oraz sponsorzy przygotowali dla wszystkich uczestników (łącznie ok. 400 osób) okolicznościowe medale, nagrody dla zwycięzców, koncert muzyczny oraz ciepły posiłek dla wszystkich przybyłych.

Pierwsza część zawodów – biegi dziecięce, odbyła się na włocławskiej tamie. Naszym młodszym Długoszakom kibicowali najbliżsi – rodzice, rodzeństwo, opiekunowie, wychowawcy i nauczyciele wychowania fizycznego. Spośród uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki, znaleźli się:

W biegu na dystansie 100 m dziewcząt z roczników 2014 i młodszych:

 • Gabriela Rakowska z kl. 1 a SP – II miejsce,
 • Barbara Bołoz z kl. 1 c SP – III miejsce.

W biegu na dystansie 100 m chłopców z roczników 2014 i młodszych:

 • Jan Zajączkowski z kl. 1 c SP – I miejsce,
 • Jakub Jagielski z kl. 1 c SP – III miejsce.

W biegu na dystansie 200 m dziewcząt z roczników 2012 – 2013:

 • Steffanie Stokwisz-Augusiak z kl. 3 b SP – I miejsce.

W biegu na dystansie 200 m chłopców z roczników 2012 – 2013:

 • Szymon Bołoz z kl. 3 b SP – II miejsce.

W biegu na dystansie 300 m dziewcząt z roczników 2010 – 2011:

 • Maria Wojciechowska – Lamsallak z kl. 6 a  SP  – I miejsce.
 • Hanna Ziółkowska z kl. 5 a  SP  – III miejsce

W biegu na dystansie 300 m chłopców z roczników 2010 – 2011:

 • Miłosz Gutral z kl. 5 a  SP  – I miejsce.

W biegu na dystansie 650 m chłopców z roczników 2008 – 2009:

 • Remigiusz Morawski z kl. 8 a SP – II miejsce.

W biegu na 1300 m chłopców, roczniki 2006 i 2007:

 • Tymoteusz Morawski z kl. 8 a SP – III miejsce.

Szczególne wyrazy uznania należą się pracownikom naszej szkoły, którzy uczestniczyli w biegu głównym na dystansie 5000 m. Biegacze pokonali trasę począwszy od Muzeum Męczeństwa Bł. Ks. J. Popiełuszki, wzdłuż Wisły, następnie ulicą Płocką do ronda w kierunku krzyża na tamie, a następnie powrócili do Parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej we Włocławku. Gratulujemy przede wszystkim ks. dyrektorowi Jackowi Kędzierskiemu, który po raz pierwszy wziął udział w Biegu oraz paniom: Agnieszce Szabłowskiej, Monice Bińczarskiej i Magdalenie Gutral – najszybszej wśród kobiet startujących w zawodach.

Dariusz Goldewicz

 

Skip to content