Bombastyczna wycieczka na mecz hokejowy do Torunia

W piątek, 29 października, grupa dziewięciorga uczniów szkoły podstawowej i liceum, pod moją opieką, wybrała się do Torunia na mecz XVII kolejki Polskiej Hokej Ligi pomiędzy miejscowym KH Energa a GKS-em Katowice. Spotkanie, które było największą atrakcją wyjazdu, okazało się niezwykle ciekawe, emocjonujące i obfitujące w typowo hokejowe wydarzenia. Drużyna toruńska pokonała katowiczan 2:1 znacznie przybliżając się do miejsca gwarantującego udział w tegorocznym Pucharze Polski.

Spotkaliśmy się jak zwykle przy dworcu kolejowym we Włocławku i bez problemów, ale w dużym tłoku, pociągiem Przewozów Regionalnych dojechaliśmy do Torunia. W Grodzie Kopernika, po krótkich zakupach na Dworcu Głównym, wsiedliśmy w autobus miejski i dotarliśmy w okolice TorToru-u, czyli toruńskiego lodowiska im. Stogowskiego. Dzięki zakupionym wcześniej biletom wstępu, natychmiast weszliśmy na obiekt i zajęliśmy miejsca.

Mecz hokejowy pomiędzy KH Energą Toruń a GKS-em Katowice był nadspodziewanie ciekawy i stał na naprawdę dobrym poziomie sportowym. Rzadko w polskiej lidze można oglądać ostre, męskie starcia pod bandami i niezłe strzały na bramkę. Uczestnikom naszej wycieczki bardzo się podobało i to nawet tym, którzy widzieli spotkanie hokejowe po raz pierwszy w życiu. Jeden z uczestników wycieczki – ósmoklasista Szymon, określił wycieczkę jako “bombastyczną”. W końcówce meczu, gdy torunianie zaciekle bronili jednobramkowej przewagi, uczniowie zajęli miejsca na barierkach, aby lepiej widzieć wydarzenia na lodzie. Po zwycięstwie, ekipa toruńska podziękowała licznie zgromadzonym kibicom za przybycie i głośny doping.

Po meczu piechotą udaliśmy się w okolice Alei Solidarności podziwiając przy okazji uroki Torunia wieczorem. Autobus miejski dowiózł nas bezpośrednio na Dworzec Główny, skąd opóźnionym pociągiem PR wróciliśmy cało i bezpiecznie do Włocławka.

Konrad Trokowski

Skip to content