Healthy Lifestyle Sees No Borders – dzień trzeci

Dzisiaj zaczęliśmy nasze zajęcia od spotkania z Panią Beatriz de Diego, specjalistką od odżywiania. Podczas prezentacji przekazano Nam wiedzę na temat: wielkości porcji, składników odżywczych i ich zastosowań, jak układać nasze zdrowe menu, pomysły na zdrowe śniadanie, przekąski i napoje. Na końcu był test sprawdzający naszą dietę i nawyki jedzeniowe. Okazało się że nie zawsze przestrzegamy zasad zdrowego żywienia. Na podstawie otrzymanych wyników mogliśmy zauważyć do czego musimy przykuć większą uwagę.

Następnie, podczas godzinnej przerwy, przygotowaliśmy zajęcia podsumowujące wiedzę od Pani Beatriz de Diego. Naszą lekcję prowadzili tym razem Bartek Hnatowicz i Zosia Latkowska. Podczas tej lekcji naszym zadaniem było omówienie pytań w grupie z uczniami z Hiszpanii. Liczyliśmy swoje BMI, przygotowywaliśmy przykładowe zdrowe menu, oczywiście wszystko w języku angielskim.

Po lunchu wybraliśmy się na zwiedzanie starego miasta, następnie wróciliśmy do szkoły na zajęcia fizyczne, podczas których graliśmy w hiszpańska wersje zbijaka, następnie przeszliśmy do turnieju siatkówki. Po intensywnym dniu zjedliśmy pyszną kolacje i udaliśmy się na wypoczynek.

Alicja Czaplicka – 3c LO

Poniżej link z relacją wideo:

youtu.be/0Mj6fzIka_U

Skip to content