Wolontariat na sportowo – Amatorski Turniej Piłki Siatkowej “Marana-tha”

W sobotę 11. grudnia w naszej szkole miał miejsce Amatorski Turniej Piłki Siatkowej „Marana-tha”. Organizatorem tego wydarzenia była Caritas Diecezji Włocławskiej oraz ZSK im. ks. Jana Długosza we Włocławku.

Turniej zgromadził reprezentacje wielu włocławskich szkół, m.in. po 2 drużyny z LZK, naszego Długosza oraz SP 23, a także po jednej drużynie z LMK i Zespołu Szkół Chemicznych. Wydarzenie to miało być zachętą do włączenia się w wolontariat na rzecz osób niewidomych. O godz. 10.00 przybyłe drużyny zgromadziły się w kaplicy szkolnej na wspólnej modlitwie, a następnie mieliśmy możliwość wysłuchania świadectwa osoby niewidomej, jak również okazję do zapoznania się z praktycznymi możliwościami włączenia się w pomoc dla osób zmagających się z podobnymi problemami zdrowotnymi. Po godzinie 11.00 rozpoczęły się zmagania sportowe. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy. Po zaciętej walce grupowej, w wielkim finale zmierzyła się reprezentacja LMK oraz Naszego Długosza, która praktycznie zdemolowała drużynę gości. Trzecie miejsce zajęła druga drużyna również reprezentująca barwy ZSK.

Wielkie słowa uznania i gratulacje dla naszych długoszaków!!! Daj Boże, aby ten sukces przełożył się teraz na mistrzowskie zaangażowanie w wolontariat!

ks. Adam Zieliński

 

Skip to content