“Westerplatte Młodych” – udział przedstawicieli KSM Diecezji Włocławskiej w programie telewizyjnym

W piątkowy wieczór 18. lutego przedstawiciele Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Włocławskiej, w tym przedstawiciele naszego ZSK, wzięli udział w cotygodniowym programie „Westerplatte Młodych” realizowanym na żywo w TV Trwam.

W audycji prowadzonej przez Martę Tocką oraz Antoniego Gumińskiego wzięło udział dwoje członków koła KSM przy Zespole Szkół Katolickim im. ks. Jana Długosza we Włocławku (Karolina Markowicz i Kamil Żelski ) oraz dwóch  członków z oddziału przy parafii św. Bartłomieja w Koninie (Dominik Konstanciak i Piotr Wawrzyniak) wraz z księżmi asystentami Adamem Zielińskim i Bartłomiejem Pyką.

Tematem programu był „Umysł w klatce”, czyli zagadnienie, które jest często tematem tabu. W trakcie audycji była poruszana problematyka własnych ograniczeń, kompleksów, które niejednokrotnie wciskają nas w klatkę. Młodzież naszej diecezji dzieliła się własnym doświadczeniem bycia w klatce, a także tym co było dla nich wówczas pomocne i jak sobie radzą dziś aby uniknąć tego stanu.

Kontynuacją programu telewizyjnego był udział w rozmowach niedokończonych w Radiu Maryja, które prowadził Asystent Generalny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży ks. dr Andrzej Lubowicki. Tematem dyskusji było zagadnienie: jak radzić sobie z naszymi problemami? Jak wychodzić z własnych klatek? Jakie wiara i Bóg mają na nie wpływ? W drugiej części audycji podjęty został temat reaktywacji KSM w naszej diecezji.

ks. Adam Zieliński

Poniżej nagranie programu z udziałem przedstawicieli KSM Diecezji Włocławskiej:

Skip to content