Maturzyści sprawdzili się w płockim konkursie chemicznym

Tegoroczni maturzyści, którzy zamierzają przystąpić do egzaminu z chemii na poziomie rozszerzonym, wzięli udział w 28. edycji Konkursu Chemicznego im. I. Łukasiewicza, organizowanego przez Zespół Szkół Centrum Edukacji w Płocku, przy współpracy z Politechniką Warszawską. Ze względu na obostrzenia sanitarne, pierwszy etap konkursu odbył się zdalnie.

W związku z tym, że próg kwalifikacyjny do finału konkursu znacząco się podniósł i wyniósł 75%, Michał Śmigielski, Krystian Koziński i Alicja Skibowska uzyskali wyniki satysfakcjonujące, ale dość odległe od minimum kwalifikacyjnego.

Pierwszy etap Konkursu Chemicznego im. I. Łukasiewicza to sto pytań testowych z jedną poprawną odpowiedzią, które należy rozwiązać w czasie dwóch godzin. Zagadnienia merytoryczne właściwie nie wybiegają poza maturę, choć sformułowania niektórych pytań bywają “niematuralne”.

Konrad Trokowski

Skip to content