Wielkie starcie w kosza

Dnia 11.04 odbył się długo wyczekiwany mecz koszykówki pomiędzy drużynami Nauczycieli oraz Uczniów Dużego Długosza.

Po stronie nauczycieli zagrali: p. Dawid Pacholski, p. Jakub Kostrzewski, p. Piotr Chodoła, p. Krzysztof Łodygowski, p. Józef Nowak, p. Artur Jędrzejczak. Po przeciwnej stronie parkietu stanęli nasi uczniowie w następującym składzie: Wiktor Balcerak, Dawid Genert, Stanisław Zientarski, Jan Wdzięczny, Igor Densław, Ignacy Dębowski oraz Piotr Sikorski. Uczniowie wyszli na boisko pewni siebie, pełni spokoju, z myślą o odniesieniu łatwego zwycięstwa nad swoimi belframi… Szybko jednak musieli zmienić podejście, gdyż nauczyciele od 1. min zagrali na pełnych obrotach, nie zwalniając tempa nawet na sekundę. Zacięta walka toczyła się przez okrągłe 40 min. Gdy tylko prowadzili uczniowie, nauczyciele nieustannie deptali im po piętach. Pierwsza kwarta padła łupem nauczycieli. Niestety, jak to w koszykówce bywa, liczy się cały mecz, a nie tylko 1 kwarta. Ostateczny wynik to 76-60 DLA UCZNIÓW. Najwięcej punktów w całym meczu zdobył Pan Artur Jędrzejczak notując na swym koncie 38 “oczek”.

Tegoroczny mecz jest również ostatnim meczem naszych maturzystów – Dawida i Piotrka, którzy reprezentowali naszą szkołę w różnych rozgrywkach międzyszkolnych, więc było to ich pożegnalne spotkanie. Miejmy nadzieję, że młodsi koledzy staną na wysokości zadania i za rok dostarczą tyle samo emocji i zapewnią równie wysoki poziom gry jaki mogliśmy zaobserwować w tym roku.

Wiktor Balcerak – 3a LO

Skip to content