Spotkanie modlitewne wychowanków internatu ku czci Bożego Miłosierdzia

W czwartkowy wieczór, 28. kwietnia br., wychowankowie internatu zebrali się w szkolnej kaplicy, aby w Koronce powierzać swoje sprawy Bożemu Miłosierdziu. Pełni ufności, za świętą Faustyną, otworzyli swoje serca, by doświadczyć przebaczającej miłości Ojca.

Koronka do Miłosierdzia Bożego jest modlitwą wyjątkową, gdyż przekazał ją sam Chrystus. Siostra Faustyna usłyszała ją najpierw we wnętrzu swej duszy i modliła się jej słowami, gdy w wizji zobaczyła anioła, który przyszedł ukarać ziemię za grzechy. Na drugi dzień Pan Jezus dokładnie jej wyjaśnił jak należy tę modlitwę odmawiać i jak wielkie ma ona znaczenie; w następnych objawieniach przekazał obietnice, które związał z ufnym jej odmawianiem.

To wyjątkowe spotkanie, pod przewodnictwem księdza Jacka Buty, wsparła muzyczną oprawą pani Lidia Wiśniewska.

Z uwagi na czas zbliżającego się egzaminu dojrzałości, szczególnie polecaliśmy w swoich modlitwach intencje naszych drogich maturzystów.

Agnieszka Lasota-Staszak

Skip to content