Apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

Pierwsze dni maja nieodłącznie kojarzą się wszystkim ze świętem uchwalenia Konstytucji 3 maja. Od najmłodszych lat brzmią u szach piosenki, takie jak „Polonez 3-go maja” czy „Witaj majowa jutrzenko”. Nie mogło być inaczej i w naszej szkole. Świętowanie połączone z lekcją historii mieliśmy okazję przeżyć w szkolnej auli. Uczniowie wysłuchali utworów patriotycznych w wykonaniu szkolnego chóru, który tak naprawdę wystąpił przed społecznością szkolną po raz pierwszy na żywo. W występie uczniów mogli również uczestniczyć widzowie poza murami naszej szkoły, gdyż cała uroczystość była transmitowana na żywo za pośrednictwem szkolnego konta na Facebooku. Uczniowie zostali przygotowani przez nauczyciela historii – pana Bartosza Rygielskiego oraz nauczyciela muzyki i dyrygenta szkolnego chóru – pana Tomasza Centkowskiego.

Tomasz Centkowski

Skip to content