Friday morning… matura z języka angielskiego

W dniu dzisiejszym, tj. w piątek 06.05.2022r., uczniowie naszej szkoły przystąpili do egzaminu maturalnego z języka angielskiego na poziomie podstawowym. Dla większości z nich był to koniec zmagań językowych na tegorocznej maturze. Inni będą zmagać się jeszcze z poziomem rozszerzonym w poniedziałek.

W trakcie tej części uczniowie musieli wykazać się umiejętnością rozumienia ze słuchu, rozumieniem tekstu czytanego, znajomością środków leksykalno-gramatycznych oraz udowodnić zdolność do wysławiania się po angielsku w piśmie. Tym razem czekał na nich wpis na blog o akcji promującej jazdę rowerem do szkoły. Nasi tegoroczni maturzyści z klasy 3A LO: Kornel Weber, Bartłomiej Witkoś oraz Kacper Kędzior jednogłośnie stwierdzili, że rozwiązanie tego arkusza nie sprawiło im większych problemów i czują, że poszło im bardzo dobrze na tym poziomie.

Liczymy, że wszyscy nasi maturzyści mają podobne odczucia i bardzo dobrze sobie poradzili.

Paulina Stężewska

Skip to content