ZSK Długosz złotym medalistą II edycji projektu Anwil Basketball Challenge

Kolejna edycja Anwil Basketball Challenge za nami w dzień dziecka 01.06 w hali mistrzów odbył się turniej koszykówki w którym udział brali uczniowie ze szkoły podstawowej ZSK Długosz. W szranki stanęło osiem drużyn z Włocławka i okolic. Wśród uczestników od samego początku panowało spore podekscytowanie.

Naszą szkołę reprezentowali:

z klasy 5b:

 • Pietraszkiewicz Tomasz

z klasy 6a:

 • Grzanka Michał
 • Lewandowski Igor
 • Piekarski Marceli
 • Piekarski Nikodem
 • Szmajdziński Filip

z klasy 7a:

 • Golańska Michalina
 • Bartosz Jan
 • Imienowski Stanisław
 • Król Karol

Turniej został podzielony na fazę grupową oraz pucharową, do półfinału dostali się uczniowie naszej szkoły. W pierwszym półfinale uczniowie mierzyli się z obrońcami tytułu zeszłorocznej edycji (Sp nr 23), mecz ten ze względu na świetnie dysponowany zespół wygrali 17-33 i awansowali do finału.

W finale  ,,drużyna Długosza” zawalczyć o złoto musiała z Sp nr 22, w fazie grupowej zabrakło im 2 pkt aby wygrać mecz, jednak w spotkaniu finałowym to drużyna uczniów naszej szkoły okazała się silniejsza pod względem fizycznym i drużynowym co w konsekwencji doprowadziło do zwycięstwa 27-25 i zmiany na pozycji lidera turnieju Anwil Basketball Challenge.

ZSK Długosz został złotym medalistą II edycji projektu Anwil Basketball Challenge.

Gdy emocje już odrobine opadły zaczęła się dekoracja najlepszych zawodników turnieju, uczniowie z naszej szkoły także znaleźli się w gronie wyróżnionych:

 • MVP turnieju został wybrany uczeń z klasy 7a – Jan Bartosz

W pierwszej piątce turnieju znalazła się dwójka naszych uczniów :

 • z klasy 7a -Michalina Golańska
 • z klasy 6a- Filip Szmajdziński

Jeszcze raz gratuluje naszej drużynie wygrania takiego ekskluzywnego turnieju i zdobycia poszczególnych nagród indywidualnych.

mgr Artur Jędrzejczak

fot: P.Kieplin / KK Włocławek

Skip to content