Nabożeństwo czerwcowe z udziałem wychowanków internatu

Czerwiec w Kościele Katolickim jest miesiącem poświęconym czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. To właśnie w tym miesiącu są odprawiane nabożeństwa skierowane do Jego Najświętszego Serca, o którym papież Leon XIII mówił, że jest ono „symbolem i żywym obrazem nieskończonej miłości” Jezusa do wiernych.

Wielkim zwolennikiem nabożeństw czerwcowych był papież Jan Paweł II. W 1999 r. w Elblągu powiedział: ,,Dziękuję Bożej Opatrzności, że mogę wraz z wami, tu obecnymi, oddać cześć i uwielbienie Najświętszemu Sercu Jezusa, w którym ojcowska miłość Boga objawiła się w sposób najpełniejszy. Cieszę się, że ta pobożna praktyka, aby codziennie w miesiącu czerwcu odmawiać albo śpiewać Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa, jest w Polsce ciągle żywa i ciągle podtrzymywana”.

Także wychowankowie internatu, chcąc zawierzyć Sercu Jezusowemu swoje ziemskie sprawy, w czerwcowe, czwartkowe popołudnia spotykają się w szkolnej kaplicy.

Sandra Iwańska

Skip to content