Nocka w szkole – integracja kl. 1a oraz 1b LO

W miniony piątek 21. października gościnne mury ZSK przyjęły w swe podwoje miłośników szkolnych wrażeń „po godzinach”. Uczniowie klas 1a oraz 1b LO mogli poznać uroki włocławskiego Długosza z całkiem innej niż ta dobrze znana im na co dzień perspektywy.

Wieczorna akcja integracyjna rozpoczęła się o godz. 19.00. Chętni śmiałkowie mieli okazję, z dala od zabieganej atmosfery śródlekcyjnych sprawdzianów, poczuć atmosferę Długosza „na wesoło”. Wszystko rozpoczęło się od towarzyskiego meczu piłkarskiego na boisku szkolnym, rozgrywanego w blasku jupiterów. W obydwu drużynach oprócz panów, znalazły się też 3 miłośniczki sportowych zmagań z futbolówką w roli głównej, które wcale nie ustępowały pola swoim kolegom w ferworze sportowych zmagań!!! Inni postanowili doskonalić swoje umiejętności siatkarskie śledząc jednym okiem przebieg boiskowych zmagań toczących się tuż obok za strefą przygotowań treningowych. Później zmagania sportowe przeniosły się na górną salę gimnastyczną, gdzie na parkiecie zacięte boje toczyli między sobą adepci rzemiosła koszykarskiego. Po ponad 2 godzinach sportowych zmagań, przyszedł czas na strawę dla podtrzymania sił witalnych – miała miejsce wspólna degustacja zamówionej pizzy.

Dalsza część wieczoru przebiegała w duchu poszukiwań uczniów kryjących się w najbardziej tajemniczych zakamarkach szkoły, grach integracyjnych, seansie filmów przygodowych, ale nader wszystko w miłej atmosferze zabawy, uśmiechu i bardzo pozytywnych rozmów, które pozwoliły nam lepiej się poznać oraz zacieśnić więzy międzyklasowej współpracy. Tej nocy nie było czasu na zbyt dużo snu, więc nadejście jesiennego, sobotniego poranka zastało nas nieco sfatygowanych, ale szczęśliwych z naprawdę dobrze przeżytego spotkania. Po uprzątnięciu sal, w których założyliśmy swoją bazę noclegową, oraz spakowaniu rzeczy osobistych, przyszedł czas na zakończenie pierwszej wspólnej „Nocki w szkole”. Rodzice odebrali swe pociechy po godzinie 7:00.

Szczególne wyrazy podziękowania kierujemy pod adresem ks. dyr. Jacka Kędzierskiego, który zawsze pozytywnie odpowiada na integracyjne inicjatywy uczniowskie podopiecznych ZSK, udostępniając im bazę szkoły do celów rekreacyjnych. Dziękujemy również kierownikowi administracyjnemu – p. Jolancie Gawrysiak za dopilnowanie kwestii technicznych oraz wsparcie w wymiarze logistycznym.

Katarzyna Kwiatkowska – wychowawca kl. 1a LO

Jakub Kostrzewski – wychowawca kl. 1b LO

Skip to content