Gdziekolwiek ziemia jest snem … Etiuda teatralna z okazji 100. rocznicy urodzin Tadeusza Borowskiego

Dnia 10.11.2022 klasa Ia LO pod opieką wychowawcy, Pani Katarzyny Kwiatkowskiej, miała przyjemność odwiedzić Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku, na deskach którego grupa teatralna INFINITY zaprezentowała etiudę Gdziekolwiek ziemia jest snem… w reżyserii Patryka Nowakowskiego.

Młodzież miała okazję obejrzeć reżyserską i autorską wizję ostatnich chwil życia Tadeusza Borowskiego, nazywanego polskim Hemingway’em, legendarnego pisarza XX wieku, którego 100. rocznica urodzin przypada 12. listopada 2022 roku. Na uwagę zasługuje fakt, że na scenie wystąpił grający w teatrze INFINITY Aleksander Kwiatkowski – uczeń klasy I a LO.

Zważywszy na to, że młodzież mogła podziwiać grę aktorską swojego kolegi, wydarzenie to na pewno na długo pozostanie w pamięci. Po spektaklu uczniowie mieli okazję do spotkania w kuluarach z odtwórcami głównych ról etiudy oraz wykonania pamiątkowych fotografii.

Katarzyna Kwiatkowska – nauczyciel historii

Skip to content