Posiedzenie Kapituły Konkursowej i wyniki XIV Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Wiara w obiektywie”

W dniu 10 listopada 2022 roku  w ZSK im. ks. Jana Długosza odbyło się posiedzenie Kapituły Konkursowej XIV Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Wiara w obiektywie” inspirowanego słowami Bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego „Potrzeba nam dzisiaj wiary, która góry przenosi, miłości, która wszystko jednoczy i nadziei, która nigdy nie zawodzi”. Celem Konkursu było: ukazanie w obiektywie obrazu wiary we wszystkich jej przejawach, architektury-kościołów, kaplic, kapliczek przydrożnych, praktyk religijnych i wielu innych, a także rozwijanie kreatywności twórczej uczniów oraz zainteresowań fotograficznych. Kapituła Konkursowa  dokona wyboru prac fotograficznych w czterech kategoriach wiekowych: klasy I-III, IV-VI, VII- VIII oraz szkoły ponadpodstawowe. Obradom Kapituły przewodniczył Dyrektor ZSK im. ks. Jana Długosza we Włocławku ks. dr Jacek Kędzierski, w skład Kapituły weszli; ks. dr Jacek Buta, ks. dr Andrzej Tomalak oraz mgr Wojciech Alabrudziński.

Protokół z posiedzenia Kapituły Konkursowej  XIV Ogólnopolskiego  Konkursu Fotograficznego  pt. „Wiara w obiektywie”

Pod Honorowym Patronatem:
J.E. ks. bpa Krzysztofa Wętkowskiego
Pani Poseł na Sejm RP dr Joanny Borowiak

W dniu 10 listopada  2022 roku odbyło się posiedzenie Kapituły Konkursowej XIV Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego  „Wiara w obiektywie”

W skład Kapituły Konkursowej weszli:

  • Ks. dr Jacek Kędzierski – przewodniczący  Kapituły Konkursowej
  • Ks. dr Andrzej Tomalak  – członek  Kapituły Konkursowej
  • Ks. dr Jacek Buta – członek Kapituły Konkursowej
  • Pan mgr Wojciech Alabrudziński –  członek Kapituły Konkursowej

Wyniki Konkursu XI Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Wiara w obiektywie ”  

Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu całej Polski. Na konkurs wpłynęło 561  fotografii  ( kategoria I – 70 fot; kategoria II –  229,  kategoria III- 167 ; kategoria IV -100). Kapituła Konkursowa przyznała nagrody wyróżnienia oraz zakwalifikowała prace do wystawy pokonkursowej w czterech  kategoriach.

I  Kategoria – klasy I – III

  • I miejsce – Jakub Bielecki,  Szkoła Podstawowa nr 23 we Włocławku
  • II miejsce – Magdalena Maj, Szkoła Podstawowa im. Kassolika w Międzyrzeczu
  • III miejsce – Oliwia Tkocz, Słupsko
  • Wyróżnienie: Szymon Maruniak – Szkoła Podstawowa nr 4 w Praszce im. Wandy Chotomskiej

II Kategoria  – klasy IV – VI

  • I miejsce – Bartosz Markowski, Publiczna Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Długosza we Włocławku
  • II miejsce – Pola Ciok, Szkoła Podstawowa nr 10 w Siedlcach
  • III miejsce – Zuzanna Woźniak, Szkoła Podstwowa nr 2 w Ustrzykach Dolnych
  • III miejsce – Daria Rybarczyk,  Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Rodziny w Olsztynie
  • Wyróżnienia:
    • Amelia Góralczyk -Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łazach
    • Ignacy Wolski – Szkoła Podstawowa nr 46 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie

III Kategoria – klasy VII – VIII

  • I miejsce – Jakub Wydra, Szkoła Podstawowa nr 279 w Warszawie
  • II miejsce – Karol Wieczorek, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 82 im. Jana Pawła II w Warszawie
  • III miejsce – Gabriela Kaliniak, Szkoła Podstawowa  nr 44 w Lublinie

Kategoria IV – szkoły ponadpodstawowe 

  • I miejsce – Amelia Rębiałkowska Liceum Sztuk Plastycznych we Włocławku
  • II miejsce – Marta Deska ZSK im. ks. Jana Długosza we Włocławku
  • III miejsce – Sabina Tomkiewicz – LO w Ustrzykach Dolnych
  • Wyróżnienia:
    • Julia Piskorz  MDK „Pod Akacją”
    • Natalia Górecka – ZST we Włocławku
    • Klaudia Fereniec Zespół Szkół nr 4 we Włocławku im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

Wystawa pokonkursowa

  • Marta Deska – ZSK im. ks. Jana Długosza we Włocławku
  • Łucja Tasak – Szkoła Podstawowa nr 279 w Warszawie
  • Karina Kęprowska – Szkoła Podstawowa w Zajezierzu
  • Amelia Góralczyk – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łazach
  • Amelia Płońska – Szkoła Podstawowa w Płonce Kościelnej
  • Pola Ciok – Szkoła Podstawowa nr 10 Siedlce
  • Marta Karpińska – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łazach
  • Pola Rozpędowska – Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka  w Kleszczach
  • Ada Grzybowska – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łazach
  • Helena Brzezińska – Publiczna Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Długosza we Włocławku
  • Magdalena Maj – Szkoła Podstawowa im. Józefa Kassolika w Międzyrzeczu.
  • Maciej Pietrzak – Szkoła Podstawowa im. Marty z Budnych w Łosiowej w Niemcach
  • Hanna Krzemińska – Szkoła Podstawowa nr 4 w Praszce
  • Natalia Nawrocka – Publiczna Szkoła Podstawowa im. ks. Jna Długosza we Włocławku
  • Patryk Majtyka, Szkoła Podstawowa nr1 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Marklowicach
  • Amelia Jeziak- Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Siedlinie
  • Zuzanna Prządka – Szkoła Podstawowa w Nowej Rokitni
  • Nadia Martyka – Publiczna Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Długosza we Włocławku.

 

Wszystkim zwycięzcom, wyróżnionym, uczestnikom oraz opiekunom artystycznym Konkursu składamy serdeczne gratulacje!

Uroczyste podsumowanie  Konkursu wraz z wystawą prac fotograficznych odbędzie się w gmachu ZSK im. ks. Jana Długosza we Włocławku ul. Łęgska 26, 29 listopada o godz. 10.00.

Serdecznie zapraszamy.

Bożena Sobierajska – organizator Konkursu

Skip to content