Debata próbna w ramach projektu “Wolne myśli – debaty oksfordzkie”

Dnia 28-11-2022 reprezentacja naszego liceum wzięła udział w przedostatnim już etapie projektu edukacyjnego “Wolne myśli – debaty oksfordzkie”. Przedsięwzięcie to ma na celu rozwój kompetencji społecznych, kształtowanie umiejętności właściwej argumentacji i prezentowania swojego zdania. Organizatorem tego wydarzenia jest Centrum Kultury Browar B.

Podczas spotkania uczniowie przygotowywali się do finałowej debaty. Podzieleni na grupy, pochylali się nad dwoma tematami, mianowicie: Włocławek jest dobrym miejscem do życia oraz Obcowanie z dziełami sztuki powinno być zawsze bezpłatne. Uczniowie mieli okazję zaprezentować argumenty aprobujące lub odrzucające podane tezy. Przed nami debata właściwa, która odbędzie się w drugim tygodniu grudnia i wyłoni zwycięzcę projektu.

Serdecznie dziękuję za sprawowanie opieki nad uczniami p. Jakubowi Zemlakowi, który zawsze gotów jest wyjść naprzeciw z pomocną dłonią przy organizacji różnorakich inicjatyw kulturalno-oświatowych.

Katarzyna Kwiatkowska – nauczyciel historii

 

Skip to content