Wigilie klasowe w Dużym Długoszu

Czwartek był ostatnim przedświątecznym dniem spędzonym w murach szkoły, więc naturalną koleją rzeczy upłynął on w przemiłej atmosferze klasowych spotkań wigilijnych, na które zarówno uczniowie, jak i nauczyciele, z wytęsknieniem wyczekują każdego roku.

Już od godz. 8:00 w klasach trwały gorączkowe działania, aby wszystko przygotować jak należy – poczynając od wystroju sal, poprzez przygotowania nakryć wigilijnych, aż po oznaczenie prezentów przeznaczonych dla rówieśników. Nauczyciele wraz z uczniami dołożyli wszelkich starań, aby stworzyć sympatyczną atmosferę manifestującą się poprzez ducha wspólnych przygotowań logistyczno-kulinarnych, ale także przekazanie szczerych i bogatych w przesłanie życzeń bożonarodzeniowych, które nikogo nie pozostawiają obojętnym na istotę duchowego cudu będącego centrum celebracji Świąt Bożego Narodzenia. Można było również obejrzeć nagranie jasełek przygotowanych przez wychowanków internatu ZSK, którzy swoimi talentami wokalno-aktorskimi oddali cześć cudowi narodzin Zbawiciela.

Najważniejsza tego dnia była pamięć o sobie nawzajem, szczere spojrzenia w oczy, serca pełne życzliwości oraz świadomość tego, że czas i nasza obecność to najcenniejszy dar jaki człowiek może przekazać swemu bliźniemu. Niechaj ten zapał i atmosfera wspólnoty oświetlają wszystkie nasze drogi, nie tylko w okresie Świąt Bożego Narodzenia, ale również w nowej codzienności, w którą wkroczymy w nowym 2023 r.

Jakub Kostrzewski

Skip to content