Anglistyczny sukces licealistki Długosza w konkursie BRIT IT !!!

Dnia 17. lutego odbył się konkurs języka angielskiego BRIT IT organizowany przez Studium Języków Obcych przy Państwowej Akademii  Nauk Stosowanych we Włocławku. Zespół Szkół Katolickich reprezentowały trzy uczennice naszego liceum: Alicja Paprocka (3b), Lidia Orłowska (3b) oraz Małgorzata Malec (1b).

Tematyka konkursu obejmowała zagadnienia z zakresu szeroko rozumianej kultury Wielkiej Brytanii, czyli historii, geografii, muzyki oraz literatury. Jedyny etap konkursu polegał na odpowiedzi na 35 pytań wielokrotnego wyboru w formie testu komputerowego.

Miło nam poinformować, że uczennica Alicja Paprocka zdobyła I miejsce i za swoje osiągnięcie otrzymała bon upominkowy do sieci sklepów Empik. Wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz drobne upominki od organizatorów. Gratulujemy Alicji oraz Lidii i Gosi wiedzy i chęci do nauki języka angielskiego oraz życzymy dalszych sukcesów.

Maciej Ziółkowski

Skip to content