Nowy “Rocznik ZSK” okazją do spotkania absolwentów i nauczycieli

Korzystając z przerwy po pierwszej sesji na studiach, najmłodsi absolwenci liceum spotkali się w sobotnie popołudnie w szkolnych murach. Pretekstem dla ich powrotu do Długosza było wydanie 21. numeru “Rocznika ZSK”, którego są bohaterami – poczynając od okładki. W liczącym prawie 500 stron roczniku ubiegłoroczni maturzyści zaznaczyli swoją aktywność niemal w każdym rozdziale.

Swoisty briefing odbył się w pokoju nauczycielskim. Młodzi ludzie, już jako studenci, bez uczniowskiego skrępowania pytali o powstawanie rocznika. W proces pracy nad tą publikacją wtajemniczyli ich nauczyciele należący do zespołu redakcyjnego. Jak zawsze, szczególne zainteresowanie budziły zdjęcia i radość z odnajdywania na nich siebie. Oczywiście każdy z absolwentów otrzymał pamiątkowy egzemplarz dla siebie i nieobecnych kolegów, którzy też chcieliby go dostać.

Ponieważ życie jest ciekawsze niż literatura, spotkanie szybko przybrało charakter towarzyski. Większość przybyłych stanowili uczniowie dawnej klasy IIIA, toteż chętnie  zobaczyli się ze swym wychowawcą p. Grzegorzem Matusiakiem i  ulubioną nauczycielką – p. Agatą Nawrocką. Nie zabrakło także barwnej grupki uczniów z dawnej IIIC – stęsknionej za swoją polonistką i katechetą – oraz reprezentantów byłej klasy IIIB. Rozmowy, wspomnienia i anegdoty rozswawoliły zebranych do tego stopnia, że cała gromada zapragnęła jeszcze raz zobaczyć swoje ulubione szkolne miejsca. Wiktoria Miłkowska od razu odnalazła ulubiony instrument muzyczny, natomiast uczniowie p. Grzegorza ze wzruszeniem usiedli w ławkach odnowionej sali 204. Zwieńczeniem buszowania po piętrach szkoły było zdjęcie pod galerią najlepszych maturzystów.

Trudno było się pożegnać, ale czas płynął nieubłaganie. Wspólna modlitwa i błogosławieństwo zakończyły to sympatyczne i, miejmy nadzieję, nie ostatnie spotkanie.

ks. Jacek Buta, Lidia Wiśniewska, Grzegorz Matusiak, Agata Nawrocka

Skip to content