Wydanie historyczne “NeoWICI” – naszej szkolnej gazetki

Oddajemy w ręce Czytelników kolejny, już dwunasty, numer naszej wspólnej szkolnej gazetki „NeoWICI”. Tym razem postanowiliśmy upamiętnić przypadający 1. marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych oraz 160. rocznicę Powstania Styczniowego i w całości numer ten poświęcić historii.

Wyjątkowość tego wydania „NeoWICI” tkwi także w autorach tekstów. Dotychczas w zdecydowanej większości byli to nasi uczniowie, ale w marcowym numerze znalazły się przede wszystkim artykuły nauczycieli ZSK, którzy w barwny sposób przedstawili swoje spojrzenie na poruszaną tematykę. Jedyną uczennicą, której tekst publikujemy, jest tym razem Marta Tomczak z kl. 4a LO. Pojawiły się też dwie prezentacje uczniowskie przedstawiające włoskich uczestników Powstania Styczniowego. W stałej rubryce „Poznajmy się…” można zapoznać się z sylwetką niezwykle charakterystycznej i sympatycznej pani Katarzyny Kwiatkowskiej.

Zachęcamy do lektury!

Link do marcowego, historycznego wydania “NeoWICI”:

drive.google.com/file/d/1JmhJ80quPupuMKptAQj54ddJLazxRNOh/view

Skip to content