Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych – rozstrzygnięcie konkursu

W dniu 1. marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Aby uczcić pamięć o bohaterach polskiego podziemia antykomunistycznego, zorganizowany został szkolny konkurs, w którym mogła wziąć udział społeczność Długosza.

Uczniowie szkoły podstawowej i liceum mogli wykonać plakat poświęcony Żołnierzom Wyklętym. W wyniku obrad jury, któremu przewodniczyła p. wicedyrektor Bożena Sobierajska, nagrody przyznano

– w kategorii szkoły podstawowej

  • I miejsce  – Zuzannie Jarmuszewicz z klasy 8 c
  • II miejsce – Hannie Kalinowskiej z klasy 8 c
  • III miejsce – Mai Bychowskiej z klasy 8 c

– w kategorii szkoły ponadpodstawowej

  • I miejsce  – Jędrzejowi Pilipowi z klasy III c LO
  • II miejsce – Bartoszowi Wichrowskiemu z klasy I a LO
  • III miejsce – Paulinie Kazimierczak z klasy II a LO
  • Wyróżnienie przyznano Kalinie Niedzwieckiej z klasy I d LO

Wręczenia nagród książkowych oraz pamiątkowych dyplomów dokonał Ksiądz Dyrektor dr Jacek Kędzierski, który zawsze wspiera talenty i chęć pogłębiania wiedzy przez naszych uczniów. Dziękuję naszym Długoszakom, że tak chętnie wzięli udział w konkursie. Wszystkie prace, które wpłynęły na konkurs, można oglądać na wystawie zorganizowanej w szkole.

Anna Baranowska

Skip to content