Wykłady na toruńskim uniwersytecie

W środę 29 marca wybrałyśmy się z uczennicami z klas III LO (i jedną maturzystką) na Dni Otwarte Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Celem naszej wyprawy było posłuchanie wykładów dotyczących nauk humanistycznych. Wszystkie one były wygłoszone w Collegium Maius przy Fosie Staromiejskiej 3, czyli w sercu toruńskiej starówki.

Najbardziej zainteresowały nas dwa wystąpienia: „Skąd się biorą i gdzie żyją postacie literackie? Kilka refleksji o istnieniu tego, co nie istnieje.” dr hab. Marzenny Cyzman-Eid i „Jak napisać jedno dobre zdanie, czyli o trudnościach bycia copywriterem.” dr hab. Rafała Moczkodana.

Uczennice Długosza słuchały w zaciekawieniu i z ogromnym zainteresowaniem, czego dowodem są notatki robione na wykładach (a więc trzecioklasistki to już teraz świetne kandydatki na studentki). Oprócz części wykładowej miałyśmy także okazję zagrać w gry językowe oraz posłuchać o kołach zainteresowań, do których można należeć studiując w budynku toruńskiego ,,Maiusa”.

Chociaż niestety nie zobaczyłyśmy słynnej magnolii przed budynkiem wydziału, gdyż pogoda jest jeszcze niepewna, to wracałyśmy do Włocławka żywo dyskutując o usłyszanych treściach.

Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym wspaniałym uczennicom, z którymi takie polonistyczne wyprawy stają się ciekawym elementem naszej pracy!

Anna Taberska i Aleksandra Michalak

Skip to content