Droga krzyżowa korytarzami szkoły

Środowy wieczór to tradycyjnie już w internacie czas spotkania modlitewnego wychowanków placówki. Dnia 29.03.2023r., korytarzami naszej szkoły, młodzież zakwaterowana w internacie, wraz z wychowawcą, pod przewodnictwem ks. Jacka Buty, wspólnie przeszła Drogę Krzyżową.

Każda stacja i rozważania czytane przez ks. Jacka i wychowanków pogłębiały skupienie i rozważania, a także przybliżały nas do zastanowienia się jaka naprawdę jest nasza wiara; co jest ważne w codziennym życiu i jego przeżywaniu. Przechodząc ku kolejnym stacjom, mogliśmy w zadumie przemyśleć nasze postępowanie w okresie pasyjnym oraz to, czy udało nam się podjąć i dotrzymać danych postanowień.

Droga Krzyżowa i podjęte rozważania umożliwiły nam bardziej realistyczne spojrzenie na rzeczywistość, która nie składa się tylko z samych radosnych chwil, ale także cierpienia, wyrzeczeń i ciężkiej pracy. Dlatego zawierzajmy nasz los Panu Jezusowi, który czuwa nad naszym życiem i zna nas najlepiej.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich wychowanków za obecność i wspólną modlitwę, a szczególne wyrazy wdzięczności dla młodzieży z sekcji religijnej Młodzieżowej Rady Internatu za zaangażowanie w przygotowanie Drogi Krzyżowej.

Aleksandra Nawrocka (4b LO), Dariusz Goldewicz

 

Skip to content