Witold Przewozikowski w finale Ogólnopolskiego Konkursu Prawa Kanonicznego

Trzynastu licealistów z Diecezji Włocławskiej znalazło się w gronie 140 finalistów Ogólnopolskiego Konkursu Prawa Kanonicznego zorganizowanego przez Koło Naukowe Regula Iuris. Młodzi ludzie z całej Polski zostali zaproszeni na Wydział Prawa Kanonicznego UKSW w Warszawie, gdzie w dniu 31 maja br. rozegrał się finał prestiżowego konkursu. Jego uczestnicy zmierzyli się z trudnym  tematem: „Kanoniczne prawo karne”. Diecezję włocławską reprezentowali  uczniowie liceów z Włocławka i Turku pod opieką swoich katechetów. Przedstawicielem liceum ZSK im. ks. J. Długosza był uczeń kl. IIa Witold Przewozikowski, który zwyciężył na etapie szkolnym i uzyskał kwalifikację finałową. Na zamieszczonej fotografii Witek wygląda jak zwycięzca, jednak  pomimo entuzjazmu i wysiłku włożonego w przygotowania w tym roku nie znalazł się w finałowej trójce, w której najlepsza okazała się licealistka z diecezji gliwickiej. Ona i pozostali laureaci otrzymają indeksy na Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Pocieszającym jest fakt, że Witold jest dopiero w klasie drugiej, więc  w przyszłym roku z pewnością przystąpi do konkursowych zmagań w dziedzinie, w której specjalizuje się nasz ks. bp Krzysztof Wętkowski.
Naszemu reprezentantowi gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły.

ks. Jacek Buta

Skip to content