Talentowskaz – spotkanie z rodzicami

31. maja 2023 roku, w przede dniu święta dzieci, naszą szkołę odwiedził już po raz kolejny Pan Rafał Opaliński – założyciel fundacji Dzieci Dzieciom, twórca projektu Talentowskaz.

Tym razem celem wizyty Pana Rafała było spotkanie z rodzicami uczniów, którzy wzięli udział w tym fascynującym programie. W ramach warsztatów, które odbyły się w grudniu 2022 roku, licealiści zostali zainspirowani do odkrywania i  poszukiwania w sobie talentu. Pan Rafał pokazał młodzieży, że talent to kierunek na drodze do bycia lepszym sobą. Prowadzący wskazał drogę do refleksji nad własnym rozwojem oraz budowaniem relacji z drugim człowiekiem.

Celem spotkania Pana Rafała z rodzicami była chęć podzielenia się swoimi spostrzeżeniami na temat projektu. Nasz gość wyraził podziw dla młodzieży, która tak chętnie wzięła udział w programie. Okazuje się, że 30% uczestników Talentowskazu to uczniowie naszego liceum. Dodatkowym powodem do dumy jest fakt, że wszyscy nauczyciele naszej szkoły również wzięli udział w projekcie. Pan Rafał zaprosił do udziału w szkoleniu także rodziców, tak aby stworzyć jednostkę , w której młodzież, przy wsparciu rodziców i nauczycieli, odkrywa i rozwija talenty oraz różnorakie uzdolnienia. Obecni na sali rodzice z wielką uwagą wysłuchali słów Pana Rafała, wykazując jednocześnie duże zainteresowanie wzięciem udziału w Talentowskazie, chcąc wspierać własne dzieci w poszukiwaniu lepszego siebie oraz upatrując w tym programie szansę na rozwój własnej osobowości, czego im serdecznie życzymy.

Katarzyna Kwiatkowska

Skip to content