List do Króla Karola III

W drugiej połowie listopada klasy 5a, 5b oraz 5c SP otrzymały bardzo odpowiedzialne i pracochłonne zadanie, którym było napisanie listu do panującego od niedawna brytyjskiego monarchy – króla Karola III.

Podczas trzech kolejnych lekcji języka angielskiego uczniowie każdej z klas pracowali w grupach, starannie wykonując powierzone im zadania. Była to dla nich okazja do powtórzenia wiedzy z poznanych już działów oraz użycia w praktyce informacji na temat Wielkiej Brytanii oraz monarchii zdobytych zarówno podczas lekcji, jak i zajęć projektowych.

Zadaniem poszczególnych grup było stworzenie opisu ich klasy, naszej szkoły oraz Włocławka. Część uczniów zajmowała się również przygotowaniem prac plastycznych o różnorakiej tematyce. Wśród nich pojawiły się zarówno rysunki naszej szkoły oraz Włocławka, jak i portrety króla, kolegów z klasy, czy też psów rasy corgi, które stały się  również symbolem rodziny królewskiej.

Uczniowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem i pracowitością, często poświęcając swój czas wolny, by dopracować każdy najmniejszy szczegół zarówno listów, jak i prac plastycznych, które stanowią dopełnienie i ilustracje ich słów. Efekty przerosły nasze najśmielsze oczekiwania.

Mamy nadzieję, że już niedługo będziemy mogli poinformować o otrzymaniu odpowiedzi z Pałacu Buckingham.

Marta Witwicka

Skip to content