Nieszpory na rozpoczęcie adwentu w bazylice katedralnej z udziałem ZSK

W sobotnie popołudnie o godz. 17.00 delegacje m.in. uczniów Dużego i Małego Długosza, wraz z członkami rodzin oraz osobami konsekrowanymi i pracownikami ZSK im. ks. Jana Długosza we Włocławku, wzięły udział w uroczystych Nieszporach inaugurujących okres adwentu w zabytkowych murach katedry włocławskiej.

Zgromadzeniu modlitewnemu, przy udziale kapituły kanoników oraz pozostałych kapłanów z terenu miasta Włocławek, przewodniczył Pasterz Diecezji ks. bp Krzysztof Jakub Wętkowski. Pomimo chłodnej, jesienno-zimowej aury, serca wiernych rozgrzewała moc hymnów, psalmów oraz pieśni Nowego Testamentu rozbrzmiewających w aurze refleksji przebiegającej, zgodnie ze słowami komentarza wstępnego, w 3 wymiarach adwentowych: historycznym, sakramentalnym oraz eschatologicznym. Rozważania traktujące o ekonomii zbawienia oraz gotowości na nadejście Zbawiciela Świata u kresu adwentowego oczekiwania wygłosił ks. prał. dr hab. Jacek Szymański, były rektor WSD we Włocławku obecnie piastujący godność Dyrektora Biblioteki miejscowego seminarium.

Po zakończeniu modlitewnego spotkania Jego Ekscelencja, wraz z przybyłymi wiernymi, stanął do wspólnej fotografii w otoczeniu przygotowanych specjalnie na tę okazję wieńców adwentowych.

Jakub Kostrzewski

Skip to content