Spotkanie opłatkowe pracowników Długosza

W poniedziałkowy wieczór o godz. 19.00 pracownicy Dużego i Małego Długosza spotkali się w szkolnej stołówce oraz świetlicy przy ul. Łęgskiej 26 na wspólnym spotkaniu opłatkowym.

Na początku Ksiądz Dyrektor Jacek Kędzierski powitał zebranych i zaprosił do wspólnego odśpiewania kolędy pod kierunkiem maestro Tomasza Centkowskiego. Następnie zebrani mieli możliwość wsłuchania się w słowa Ewangelii wg. św. Łukasza, opisujące okoliczności narodzin Jezusa, odczytane przez ks. wicedyrektora Sebastiana Tomczaka. Ksiądz Dyrektor wygłosił okolicznościowe życzenia dziękując wszystkim przybyłym za okazanie ducha jedności, pełnioną na co dzień posługę w imię krzewienia wartości chrześcijańskich pośród uczniów Długosza, a także przypomniał o potrzebie szacunku wobec chleba, którym człowiek łamie się z drugim człowiekiem – symbolu pojednania i nadziei na nowy początek.

Później nadszedł czas na poświęcenie opłatków oraz złożenie sobie indywidualnych życzeń, wśród których nie zabrakło wyrazów wdzięczności za wsparcie, serdeczność oraz niezłomność w obliczu wyzwań współczesnego świata, jakże wymagającego w kontekście kształtowania charakterów pośród młodego pokolenia Polaków. Radosny gwar rozmów niósł się wśród zebranych przepełnionych duchem radosnego oczekiwania na wieczerzę wigilijną. Nie zabrakło chwil pełnych wzruszeń oraz refleksji nad pięknem i nadzieją jakie niosą ze sobą zbliżające się wielkimi krokami Święta Bożego Narodzenia.

Punktem kulminacyjnym była rzecz jasna wieczerza wigilijna, która zachwyciła zebranych bogactwem oferowanych smaków, aromatów oraz kompozycji estetycznych. Na stołach nie zabrakło tak tradycyjnych potraw jak barszcz, pierogi, ryba po grecku i kilka innych pozycji, które bardzo przypadły wszystkim do gustu.

Dni takie jak ten pozwalają poczuć wspólnotę ludzi, którzy pomimo codziennych trosk i kłopotów tworzą wspólne grono, w którym ważne są takie wartości jak tradycja, wiara i szacunek dla drugiego człowieka pomimo dzielących nas różnic. Niechaj duch tego szczególnego wieczoru motywuje nas do kultywowania radości płynącej z Narodzenia Pańskiego nie tylko w Wigilię, ale przez cały nadchodzący rok.

Jakub Kostrzewski

Skip to content