Wigilia internatu

…Pomódlmy się w Noc Betlejemską,
w Noc Szczęśliwego Rozwiązania,
by wszystko się nam rozplatało,
węzły, konflikty, powikłania… ( ks. Jan Twardowski)

Choć do wigilii  Bożego Narodzenia pozostało jeszcze kilka dni i zgodnie z tradycją wieczerzę rozpoczyna się wraz z pojawieniem się na niebie pierwszej gwiazdki, wychowankowie internatu wraz z ks. dyrektorem Jackiem Kędzierskim, ks. Adamem Zielińskim, p. kierownik internatu Anetą Wąsik oraz wychowawcami: p. Aleksandra Malinowską, p. Agnieszką Lasotą-Staszak, p. Katarzyną Łękawską oraz p. Dariuszem Goldewiczem i p. Marcinem Weneckim kilka dni przed tym wyjątkowym czasem  spotkali się na wspólnym  czytaniu Ewangelii o narodzeniu Jezusa, aby potem podzielić się opłatkiem i złożyć sobie świąteczne życzenia.

Całości towarzyszyły piękne kolędy w wykonaniu wychowanków internatu Łukasza Marcinkowskiego – akordeon i Kamila Łapacza – gitara. Wszystkim zebranym udzieliła się wspaniała świąteczna atmosfera, która uwieńczona została pyszną kolacją wigilijną przygotowaną przez p. Elżbietę Fabrycką wraz z zespołem doskonałych kucharzy, którzy na co dzień przygotowują posiłki dla naszych uczniów w szkolnej stołówce.

Aneta Wąsik

Skip to content