Wolne myśli przepustką do Ogólnopolskiej Ligi Debat

18 grudnia odbyły się sparingi Debat oksfordzkich w Centrum Kultury Browar B. Spotkanie to było jednocześnie zakończeniem drugiej edycji projektu “Wolne Myśli. Debaty Oksfordzkie”, a zarazem rozpoczęciem kariery naszych uczniów w ogólnopolskiej lidze debat. Brali oni czynny udział w dwóch debatach.

Oksfordcy debiutanci reprezentujący Długosza wystąpili w składzie : Kajetan Szabłowski llla, Wiktor Raniszewski llla, Karolina Markowicz lllb, Olivier Wiliński lllb, Bartosz Macieja lllc. Rywalizowali oni z Zespołem Szkół Ekonomicznych, na temat ” Najlepszym sposobem tworzenia inkluzywnej, bezpiecznej przestrzeni, dostosowanej do różnych uczestników, jest zakładanie parków rekreacyjnych”. Zwyciężyli w tej potyczce 3:0.

Drużyna w składzie: Zofia Kowalska lb , Michalina Piotrowska lb, Justyna Pielka lc, Zuzanna Górczyńska llb, Maja Zagrajek llb debatowały z IV Liceum Ogólnokształcącym im. K.K Baczyńskiego o tezie : “Polska powinna skupić się na promowaniu Włocławskiego Fajansu kosztem Ceramiki z Bolesławca”. Jako wsparcie duchowe dla naszych debatujących, wybrali się z nimi wszyscy uczestniczący w projekcie “Wolne Myśli ll”.

Udział w debacie był dla uczniów cennym i rozwijającym doświadczeniem. Zwieńczeniem spotkania była wspólna fotografia z przedstawicielami władz miasta. Następny etap eliminacji do Ogólnopolskiej Ligii Debat odbędzie się na przełomie lutego i marca 2024r. Życzymy naszym uczniom trafnych argumentów na drodze do mistrzostwa negocjacji.

Karolina Markowicz lllb – uczestnik projektu

Skip to content