Niemiecki seans filmowy i nagranie Długoszaczków

W dniu 1.02.2024 r. odbył się w Małym Długoszu seans filmowy dla dzieci z klas pierwszych i drugich, które uczęszczają na zajęcia dodatkowe z języka niemieckiego. Była to nagroda za uczestnictwo dzieci w zajęciach dodatkowych z języka niemieckiego, którzy poświęcili swój czas wolny na naukę drugiego języka obcego. Wspólnie z naszą germanistyką, panią Małgosią Jaworską-Pomirską oraz panią Wiolettą Lewandowską, która pomagała w opiece, mieliśmy okazję obejrzeć niemieckojęzyczny film pt. ,,Hexe Lili, der Drache und das magische Buch’’/ ,,Czarodziejka Lili, smok i magiczna księga’’. Spełnienie marzeń, empatia, więź z rodziną, zwycięstwo dobra nad złem to motyw przewodni filmu. Nie zabrakło oczywiście chrupiących przekąsek, pysznego popcornu i uśmiechu na dziecięcych buziach. To nie pierwsza projekcja filmu w naszej szkole, będziemy cyklicznie prezentować filmy, które wniosą dobre wartości w życie dzieci. Nie zapominajmy o równowadze pomiędzy zabawą i nauką, niech radość dzieci z przebywania w szkole nie ma końca.

Połączenie zabawy i nauki można obejrzeć w poniższym nagraniu naszych małych Długoszaczaków. Uczniowie znakomicie prezentują swoje umiejętności językowe, a to przecież tylko jeden semestr nauki.

Małgorzata Jaworska-Pomirska

 

Skip to content