Wizyta duszpasterska zwana kolędą w internacie ZSK

Jak nakazuje katolicki zwyczaj, w okresie kończącym Święta Bożego Narodzenia we wszystkich parafiach odbywają się wizyty duszpasterskie. Nie inaczej było w dniu 01.02.2024 roku w Internacie Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku.

Corocznym zwyczajem „kolęda” rozpoczęła się od wspólnej modlitwy, której przewodniczył ksiądz proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela we Włocławku ks. dr Piotr Dykowski wraz z ks. Dyrektorem dr Jackiem Kędzierskim, oraz ks. wikariuszem Łukaszem Matuszakiem, a uczestniczyli w niej wychowankowie oraz wychowawcy Internatu. Ksiądz proboszcz przybliżył genezę powstania tradycji wizyt duszpasterskich. Księża rozpoczęli wizytę od mieszkania oraz miejsca pracy księdza Dyrektora, a następnie udali się do pokoi wychowanków oraz gabinetu wychowawców. Wszyscy wychowankowie stanęli na wysokości zadania i starannie przygotowali swoje pokoje do wizyty szczególnych gości. W trakcie spotkania wychowankowie mieli okazje do wspólnej modlitwy oraz rozmowy z księżmi, jak również przyjęcia Błogosławieństwa na nowy 2024 rok.

Marcin Wenecki – wychowawca internatu

 

Skip to content